Abkant Büküm

Abkant Büküm Nedir?

Abkant Büküm, bilgisayar kontrollü pres makineleri kullanımı ile ister ince isterse kalın sac levhadan istenilen ürünlerin istenilen kalitede ince işçilikle elde edilmesi işlemidir.

Abkant pres makineleri daha çok metal sac veya levhayı bükmek için kullanılmaktadır. Abkant büküm makinesi bir presleme aletidir. Abkant presleme makinesi ile metal sac bir zımba ile kalıp arasında sıkıştırarak istenilen bükümler oluşturur.

Abkant Büküm Ostim

Abkant pres makinesi fren, kuvvet veya tonaj ve çalışma uzunluğu gibi temel parametrelerle tanımlanabilirken uygulanan kuvvet türüne göre mekanik, pnömatik, hidrolik ve servo-elektrik olarak kategorilendirilebilir.

Mekanik Pres elektrik motoru ile
Hidrolik Pres hidrolik silindiri ile
Pnömatik presler ise hava basıncı ile ihtiyacı olan kuvveti üretmeye çalışır.

Mekanik frenli abkant makineler 1950'lere kadar dünya pazarı hakimi idi. Hidrolik makinelerin ortaya çıkması, hidrolik yapıyı kullanması ve bilgisayar ile kontrol edilmesi ile abkant bükümde popülarite hidrolik makinelere geçmiş oldu.

Abkant Pres Nedir?

Düşük tonajlı işlerde pnömatik ve servo-elektrik makineler kullanılırken güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretilirken hidrolik makineler kullanılmaktadır.

Abkant büküm makinelerinde işlem yapılacak sacın doğru konumlandırılması için arka dayama bulunmaktadır. Arka dayama, presin dirseği doğru yere koymasını sağlar.

Abkant presler operatörün bükme işleminde ayarlama yapmasına izin veren bilgisayardan kontrol edilebilen arka göstergelerine sahiptir.

Abkant büküm Ostim ihtiyaçlarınız için Muter Lazer en doğru tercih olacaktır.


MuterLazer whatsapp numarası