Lazer Kesim

Lazer kesimi, birbirinden farklı metallerin belirli makinalar kullanılarak kesilme işlemine verilmekte olan isimdir. Lazer kesim işlemi, firmamız tarafından profesyonel olarak verilmekte olan bir işlem olduğundan firmamız sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız tarafından uygulanmakta olan müşteri mümnuniyeti politikası, birçok kampanyadan faydalanılmasını sağlamaktadır.

Firmamız tarafından sağlanmakta olan önemli politikalardan biri kalite kontrolü politikasıdır. Firmamızın uygulamakta olduğu kalite kontrolü politikası, her alanda gelişmeyi hedef almaktadır. Gün geçtikçe üretilmekte olan ürünlerin kalitesi attırılmaktadır. Bu sayede firmamızın müşterilere en kaliteli hizmeti vermesi sağlanabilmektedir.

Lazer kesim işlemleri ve dahası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim, birbirinden farklı malzemelerin lazer kesim makinaları yardımı ile kesilmesine verilmekte olan isimdir. Birçok kişi lazer kesimin kişilere sağlamakta olduğu avantajların fazla olması nedeni ile lazer kesim makinalarını kullanmayı tercih etmektedir. Lazer kesim sayesinde birçok malzemenin kolay bir şekilde kesilmesi sağlanır.

Lazer kesim makinalarını tercih edilmesinin en büyük nedeni, yapılan kesimlerin kolay bir şekilde yapılabilmesi gibi aynı zamanda hızlı bir şekilde de yapılabilmesidir. Bu nedenle birbirinden farklı alanlarda lazer kesim işlemi ve lazer kesim makinaları ile karşılaşılır. Bu makinalar, aynı zamanda maliyeti düşük olan makinalar olmaları nedeni ile de tercih edilmektedir.

Özellikle CNC lazer kesim işlemi, daha hatasız işlem yapması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok malzemeyi herhangi bir sorun çıkarmadan kesen lazer kesim makinalarının kullanım alanları da oldukça geniştir. Bu makinaları metal, sac levha, alüminyum, paslanmaz çelik, kağıt, plastik, ahşap (hobi işçiliği), karton ve benzeri malzemeleri kesmek için kullanmak mümkündür.

Lazer Kesim Metodları Nelerdir?

Lazer kesim metodları, kesim işlemi sırasında değişiklik göstermekte olan metodlardır. Lazer kesimi yapılırken malzemeye ya da yapılacak olan maddeye göre lazer kesim metodları belirlenir. En uygun olan metod belirlendikten sonra ise lazer kesimi yapılacak olan maddelerin kesim işlemine başlanmaktadır. Lazer kesim metodları şu şekilde sıralanmaktadır:

·         Buharlaştırarak kesme

·         Eritip işleme

·         Silisyum şeklinde akışkanlık

·         Termal gerdirme

·         Reaktif kesim


MuterLazer whatsapp numarası