Ankara Abkant Büküm

Ankara Abkant büküm hizmeti, Ankara sanayisinde en çok talep gören hizmetlerdendir. İnşaat, otomotiv, ağır sanayi gibi pek çok dalda abkant makineleri sıkça kullanılmaktadır. Bu makinaların yaptığı temel iş, basınç ya da başka bir fiziksel etki kullanarak sac veya başka türden metal levhalara şekil vermektir. Bu şekil verme işlemi otomatik abkant büküm makinaları sayesinde son derece hassas ölçülerde gerçekleştirilebilir. Bu nedenle ölçüleri çok önemli olan inşaat malzemesi, yedek parça gibi ürünlerin üretimi sırasında otomatik abkant preslerinin kullanımına sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Üretim ihtiyacına göre farklı tonaj ve genişlikte makineler piyasaya sürülmüştür. 

 

Ankara abkant büküm hizmeti, sanayi bölgeleri son derece gelişmiş olan Ankara ilinde en çok rağbet gören hizmetlerdendir. Ankara’da Ostim ve İvedik gibi Türkiye’nin en gelişmiş sanayi bölgelerinden bazıları yer almaktadır.
Bu bölgelerde son teknoloji abkant makinaları modelleri sayesinde uygun fiyata ve kaliteli metal bükme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Kimi sanayiciler, bu makineleri kullanarak standart boy ve işlevde ürünleri seri halde üretirken, kimileri sipariş üzerine özel üretim yapmaktadır. Bu makinalar en hassas ölçülerdeki siparişleri bile doğru şekilde imal edebilmek için özel olarak geliştirilmiştir. Makinanın arka dayama olarak adlandırılan bölümü bükme işlemi gerçekleştirildiği sırada dört ayrı yöne hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu geniş hareket kapasitesi, abkant büküm işleminin en doğru ve hassas biçimde yapılması için son derece önemlidir. 

 

Ankara abkant büküm hizmetlerini sunan sanayiciler, hassas ölçülerde doğru üretim yapmanın yanı sıra iş güvenliğini sağlama hususunda da son derece hassastır. CNC kontrol mekanizması adı verilen ve robotik kodlama sistemi ile çalışan kontrol mekanizma sayesinde iş kazaları büyük ölçüde önlenebilmektedir.

Preslerde aynı zamanda optik sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler sayesinde operatör kontrol işlemlerini uzaktan gerçekleştirebilmektedir. Bunun yanı sıra piyasadaki hemen hemen tüm abkant makina modelleri çelik gövdeli olacak biçimde imal edilmiştir. Bu sayede makinayı kontrol eden operatör en güvenli ve sağlıklı şartlarda işini sürdürebilmektedir. Modern teknoloji sayesinde sanayinin pek çok alanında ihtiyaç duyulan bu işlem verimli ve güvenli hale getirilmiştir.


MuterLazer whatsapp numarası