Bakır Lazer Kesim Ankara

Bakır lazer kesim Ankara çalışmaları ile her türlü imalat sürecinde profesyonel destekler alınabilir. Bakır dünyanın en eski madenlerinden biridir. Ekonomik olması, iletken olması ve insanlık tarihi kadar eski bir kullanım alanına sahip olması da işletmelerin bu malzeme ile iş yapma olanaklarını artırmaktadır. Elektrik, ısınma ve soğutma sektörlerinde Bakır lazer kesim işlemleri çokça tercih edilir. Özellikle kaplama alanında da bakırdan çok fazla faydalanılır. Özellikle süs eşyası yapımında tercih edilen malzeme, musluk ve vana gibi parçalar imalatında da kullanılabilir. İnşaat ve ulaşım gibi alanlarda da bakır lazer kesim hizmetleri çokça talep görür.

 

Bakır Lazer Kesim Çeşitleri

 

Bakır lazer kesim Ankara hizmet arayışında olanlar için iki türlü kesim tekniği bulunur. Bunlardan biri Co2 Lazer, diğeri ise fiber lazer kesim tekniği olmaktadır. Co2 kesim tekniğinde lazer ışını karbondioksit gazına elektrik verir. Bu şekilde lazer ışını yönlendirme mercekleri ile kesim kafasına iletilir. Lazer ışını iletilirken yüksek ısı açığa çıkar. Bu da soğutma ünitesi ihtiyacı ortaya çıkarır. Bakım masrafları nedeni ile Bakır lazer kesim talepleri olduğunda fiber kesim metotları öne çıkıyor. Daha masrafsız ve düşük maliyetli olan fiber lazer metodu tercih edilebilir. Bu tezgahlarda lazer ışını üretmek için elektrik kullanılıyor. Bu tezgahlarda kullanılan mercekler daha az olduğu için de kullanımı basittir. Kesim kaliteleri oldukça yüksektir. Yüksek hassasiyetli kesim avantajı ile Bakır lazer kesim Ankara işlemleri yapılabilir.

 

Bakır Lazer Kesim Kullanım Alanları

Bakır lazer kesim Ankara hizmet talepleri çok farklı sektörlerden gelebilir. Daha küçük işletmeler olan hediyelik eşya üretiminde ve takı sektöründe kullanılabilir. Daha büyük sektörlerde merkezi ısıtma tüpleri, havalandırmalar, çatılar, su tesisatları, mimari metal işleri de örnek verilebilir. Bunlar dışında Bakır lazer kesim Ankara kullanım alanları arasında ölçü aletler, enstrümanlar, kimya, makine parçaları ve kondansatör gibi sektörlerde de tercih edilebilir. Bakır malzeme itibari ile kullanım alanı oldukça geniş bir malzemedir. Bu nedenle farklı kullanım alanlarında Bakır lazer kesim kullanımı talep edilebilir. Havacılık ve gemi sanayi çok büyük sanayi kollarında da bu tarz kesim talepleri tercih edilebiliyor.


MuterLazer whatsapp numarası