Alimünyum Lazer Kesim

Alimünyum lazer kesim işlemleri demir ve paslanmaz metale göre daha zor olmaktadır. Bunun ana nedeni alüminyumun sertlik derecesinin az olmasıdır. Bu da lazer ışınına karşı tepkimesinin daha kuvvetli olmasına neden oluyor. Bu alanda lazer kesim işlemi yapılırken malzemenin özelliklerine dikkat edilmelidir. Piyasada farklı makineler bu alanda kullanılabiliyor. Kesim işleminde mikron parçacıklar lensi diğer metallere kıyaslanırsa daha çabuk bozulabilir. Bu da lazer kesim de alüminyum malzemelerde daha yüksek bir maliyet karşımıza çıkarabiliyor. Bu alanda dekorasyon, kalıp, inşaat, aydınlatma, avize, tabela, reklam, kutu harf gibi alanlarda üretimler yapılmaktadır. 

Lazer Kesim Makinası İle Neler Yapılabiliyor?

Alimünyum lazer kesim makinesi ile yeni ürünler oluşturulabilir. İhtiyacınıza ve isteğinize göre her türlü model bu kesim metotları ile çıkarılabilir. Ürünler üzerine desenler yapılabilir. Hazırlanan ürünün üzerine plan ve projenize uygun şekiller çizilebilir. Yazılar yazılabilir. Ürüne şekil veren lazer kesim makinaları ile harf, yazı, aynalık, kalem ve araba gibi objeler hazırlanabilir. 3D ürünlerde bu kesim metotları ile hazırlanabiliyor. Ancak bu ürünlerde her parça ayrı ayrı çıkarılarak birleştirilir. Anahtarlık ya da büro malzemeleri, duvar süsleri ve buzdolabı magnetleri de bu sektörde yapılabilecek üretimler arasında yer alır. Her malzeme için farklı özelliklerde alimünyum lazer kesim makinaları kullanılmalıdır.

CNC Lazer Kesim Nedir?

Alimünyum lazer kesim ile pek çok sektör için malzemeler üretilebilir. Geniş çaplı fonksiyonları sayesinde ince malzemelerden kalın malzemelere kadar tüm parçalarda optimum kesim sağlanır. Yüksek güçlü bir lazerin çıktısını optik aracılığı ile yönlendirmeler yapan CNC lazer kesme teknolojisi mükemmel kesim kalitesi sağlar. Çok küçük bir kenar genişliği ve ısı etkisine sahip olan bu makinalar çok karmaşık şekilleri ve çok küçük plakaları da kesebilir. Bu nedenle pek çok sektörde bu teknikler kullanılmaktadır. Alüminyum malzemeler diğer işlemlere nazaran sonrasında talaş bırakmayan lazer kesim işlemleri olmaktadır. CNC lazer ile kesilen bu malzemeler çeşitli şekillerde ifade edilir. Bu kesimim tercih edilmesi pek çok faydayı bir araya getirir. Bu nedenle farklı sektörlerde de bu malzemenin kullanımı öne çıkar.


MuterLazer whatsapp numarası