Hardox Lazer Kesim Ankara

 Hardox lazer kesim Ankara hizmet taleplerini farklı ölçeklerdeki tüm müşteriler için ihtiyaçlara özel çözümlerle sunulmaktadır. Hardox SSAB tarafından 1970 yılında üretilen bir malzeme olmakta ve piyasa ile buluştuğu andan itibaren sektörler içerisinde oldukça hızlı bir şekilde yayılmıştır. Avantajları ile tercih edilen hardox lazer kesim hizmetleri ihtiyaca göre sürekli geliştirilmektedir. Sıradan çeliğin metal tabakalar giydirilmesi ile elde edilen hardox çelik yüksek sertlik düzeyine sahip bir çeliktir. Madencilik ve inşaat sektöründe bu nedenle çok fazla tercih edilir. Sağladığı avantajlar nedeni ile son dönemlerde farklı sektörlerde de kullanılmaya başlamıştır.

Hardox Özellikleri

Hardox lazer kesim Ankara hizmetleri ile işleme ve erime alanında pratik işlemler yapılır. Atölyede rahat bir şekilde kullanılan bu malzeme iyi bir yüzeye sahip olması ile yüksek ve mükemmel bir kaliteye ulaştırıyor. Dünya çapında tanınan bu malzeme hızlı bir şekilde de yaygınlaşıyor. Su soğutma tesislerinde eşsiz sertliği ile tercih edilen hardox lazer işlemleri son derece etkin bir söndürme işlemi sağlar. Bu işlemler ile sert çelik elde edilir. Bazı düşük alaşımlı malzemelere göre çok daha kolay bir şekilde kaynak ve bükme işlemlerinde kullanılabilir. Çelik giydirme alanında da çok fazla kullanılan bu malzeme yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı ile kullanım alanlarında önemli faydalar getirir. Farklı alanlarda tercih edilmesi hardox özellikleri bakımından iyi bir sertliğe sahip olması da bulunur.

Hardox Kullanım Alanları

Hardox lazer kesim Ankara çalışmaları içerisinde bu malzeme pek çok işlemde avantajlı olarak kullanılır. Kırma değirmenleri, ekskavatör kovaları, damperli araçların çeşitli organları ve pek çok üründe fayda sağlamaktadır. Uzun yıllar kullanılabilen hardox çeliği ilk günkü sağlamlığını uzun yıllar muhafaza edebilir. Essiz bir soğutma yöntemi kullanılarak oluşturulan bu çelik işlenebilir olması ile de kullanım alanları giderek genişlemektedir. Kendi içinde de çeşitliliğin artması ile her geçen gün yeni kullanım alanında daha yer almaya başladı. Bu nedenle hardox kullanım alanları artan popülaritesi ile her alanda kendini göstermeye başladı. Uzun vadeli bir yatırım için tercih edilebilen bu malzeme kullanım alanlarında verimlilik sağlayacaktır.

 


MuterLazer whatsapp numarası