Hardox Lazer Kesim Ostim

 Hardox lazer kesim Ostim hizmet talepleri farklı sektörlerden gelebilir. Lazer ışınları pek çok alanda ölçüm ve malzeme işleme gibi amaçlarla kullanılır. Lazer ışınları normal ışınlara göre güç yoğunluğu çok daha fazladır. Lazer ışınları güç yoğunluğu sayesinde çok daha iyi odaklanma özelliğine sahiptir. Bu da materyallerin işlenmesini çok daha kolay bir hale getirir. Alüminyum geniş kullanım alanına sahip bir materyaledir. Bu nedenle hardox lazer kesim yöntemleri her sektörden birey için oldukça verimli iş sonuçları çıkarmaktadır. Alüminyum materyaller lazer yöntemi ile başarılı bir şekilde işlenebilir. Ölçülerde kritik hassasiyet gereklidir. İmalat sürecinde hata payı en aza indirilir. Daha yüksek hassasiyette cihazlarla lazer kesim işlemleri yapılabilir.

 

Hardox Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Hardox lazer kesim Ostim çalışmaları yüksek hassasiyet ve güçlü lazer ışınları ile kesimler yapılır. Hareket kabiliyetine sahip bu cihazlar farklı tiplerde olmalarına rağmen tüm çalışma süreçlerinde başarılı olmaktadırlar. CO2 lazer ve NG- Yağ lazerleri kızıl ötesi dalga boyu bölgesindedir. Işın gücü ve verimliliği fazla ve ışık kalitesi yüksek olan bu hardox lazer kesme makinaları farklı metotlar kullanarak kesim işlemi yaparlar. En çok kullanılan yöntemler arasında buharlaştırma, eritme, kimyasal bozulma yer alıyor. Kesim işlemlerinde materyal kompozisyonu ve kalınlığı esas alınır. CNC lazer kesim tezgahlarında hassas materyaller işlenir. Bu da imalatların daha kaliteli hale gelmesini sağlayacaktır.

Hardox Lazer Kesim Kullanım Alanları

Hardox lazer kesim Ostim çalışmaları pek çok farklı alana materyal üretmek için kullanılmaktadır. Bu uygulamanın pek çok alanda kullanım imkanı bulunur. Temel kullanım alanları arasında şunlar bulunur:

* Mimari paneller ve havacılık

* Otomotiv özel parçaları

* Eloksal etiket aşındırma

* Mimari paneller ve tabela parçaları

* Metal laminatlar

* Levha ve tabela materyalleri

* Fabrika üretim parçaları

Bu alanda sayılabilecek lazer kesim kullanım alanları alüminyum kullanımına göre genişleyebilir. Pek çok açıdan avantajlı olan bu işlemler ile daha etkin kesimler ve üretim süreci sağlanır. Bu da lazer kesim avantajları ile maliyet kazancı elde edilmesine imkan tanır.

 


MuterLazer whatsapp numarası