Saç Lazer Kesim Ostim

Sac lazer kesim Ostim çalışmalarında kesimi yapılacak parçalar sacın üzerine yerleştirilirken kalınlıkları belirlenerek yerleştirilir. Sonrasında sacın ağırlığı da tanımlanır. Kesim işleminde yer alacak lensin boyutunun da belirlenmesi önemlidir. Kesme anı bu şekilde saniye saniye görüntülenebilir. Makinede kullanılan program üzerinden çok sayıda lazerli kesim işlemi yapılabilir. Bunun için tekrar ve tekrar çağrı yapılması gereklidir. Tezgaha yerleştirilecek olan sac el ile taşınabilir. Ya da forklift ile de konumlandırılabilir. Kesim tezgahı üzerinde iki araba bulunur. Bunlardan biri sac işlemindedir. Diğeri ise bir sonraki işlemde işlenecek olan sacın yerleştirilmesinde kullanılır. Bu nedenle sac lazer kesim işleminde parçaların doğru yerleşimine dikkat edilerek başarılı sonuçlar alınabilir.

Lazer Kesimde Dikkat Edilmesi Gerekeneler

Sac lazer kesim Ostim hizmetlerinde tezgahın çalıştırılmasından sonra bölmelerin açılmaması önemlidir. Bu durum tamamen çalışan personelin güvenliği için gereklidir. Tezgahta işlem sırasında havaya ihtiyaç olabilir. Kompresör aracılığı ile tezgah içine aktarılan bu hava işlemin verimli bir şekilde yapılmasını sağlar. Tezgahın temiz olması lazer kesim işleminde oldukça önemlidir. Sac plaka tezgaha farklı şekillerde yerleştirilebilir. Programlar aracılığı ile malzemelerin kenarlarına farklı aparatlar yerleştirilebilir. Bunlar kayıp durumunu minimize eder. Sac üzerine 15 parça yerleştirilebilir. Küçük parçaların üst üste yerleştirilmesi ile kayıp oluşma riski azaltılır. Kullanılan lazerli kesim programı ile parçalar bir arada tutulur. Her saniye üretim yapılan malzemelerde kontroller sağlanır.

Lazer Kesim Kalite Avantajları

Sac lazer kesim Ostim hizmetleri sayesinde kalıp maliyeti bulunmaz. Aynı sac plakası üzerinden birbirinden farklı malzemeler işlenmesi mümkündür. Özellikle fire oranının sıfıra yakın olması işletmeler için önemli bir maliyet avantajıdır. İşlenecek olan parçalar uygun bir şekilde ortak yüzeylerde beraber kesim sağlanır. Bu şekilde lazer kesim sac plaka üzerinde maliyetler daha uygun olur. Çapaksız kesim sağlanması en önemli kalite avantajıdır. Isı deformasyonundan kaynaklanan sorunlarda bu şekilde minimize edilir. Preste oluşan saç deformasyonu ile sac kalınlığı yarıcı kadar çapta kesimler yapılır. +-0,2 ile -+0,4  mm hassasiyette kesimler sağlanabilir. Her türden amblem, resim, yazı lazer kesim tezgahı sac plaka üzerinde yapılabilir.


MuterLazer whatsapp numarası