Prinç Lazer Kesim İvedik

Prinç lazer kesim ivedik hizmetleri otomotiv ve havacılık gibi sektörler dahil olmak üzere pek çok alanda kullanılır. Küçük ölçekli işletmelerden çok büyük kapsamlı işler yapan işletmelere kadar her çalışma alanı için avantajlı kullanımları bulunur. Daha kolay iş tutma ve daha az kirlenme gibi avantajlar sunan prinç lazer kesim hizmetleri kullanarak kesilmesi zor malzeme oldukça profesyonel bir şekilde kesilebiliyor. Özellikle metalleri çapaklarından arındırılmış olmaktadır. Bu da karmaşık tasarımlar gibi daha küçük parçalarda daha temiz bir kesim sağlıyor. Diğer işlemlere göre prinç lazer kesim yöntemleri ile daha az iş parçası kontaminasyonu bulunur.

Prinç Lazer Kesim İvedik Özellikleri

Prinç lazer kesim ivedik işlemleri de profesyonel bir kesim önemlidir. Prinç bakır ve çinko karışımı bir malzeme olmakta ve en çok kullanılan bakır alaşımı olarak pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu malzemenin farklı çeşitleri bulunur. Adi prinç olarak adlandırılan çeşitlerin birleşiminde yüzde 20 oranında çinko bulunur. Bu malzeme daha çok kuyumculuk, mücevhercilik ve küçük dekoratif malzemelerin lazer kesim işlemlerinde kullanılır. Çinko yüzde 36’ları bulan malzeme ise dövülgen alaşımlar olmaktadır. Lamba duyları ve fişek kovanlarında kullanılır. İçerisinde yüzde 40’tan fazla çinko barındıran prinçler ise otomatik takım tezgahlarında kolayca işlenebilir. Bunlar dışında prinç lazer kesim ivedik işlemleri için özel prinçlerde bulunur. Bunlar aşınmaya ve mekanik dirence karşı yüzde 5 oranına kadar demir, nikel, alüminyum, kalay ve manganez gibi elementlerle üretilir. Isı değiştirici borular, vanalar, musluklar gibi parçaların imalatında tercih edilir.

Prinç Lazer Kesim İvedik Avantajları

Prinç lazer kesim ivedik hizmetleri ile oldukça avantajlı imalat süreci elde edilebilir. Kalıpsız imalat yapılabilir. Malzemelerde deformasyon olmaz. Çapaksız kesim ve prototip çalışmalarda düşük maliyetler elde edilir.  Çok küçük çaplarda delik delebilme özelliğinin yanında talaşlı üretime göre çok ekonomik olan lazer kesim çalışmaları malzemeye temas etmediği için malzemede çarpılma ya da ezilmede oluşturmaz. Özellikle parça imalatında kalıp maliyeti olmaması da önemlidir. Aynı plaka saç üzerinde farklı parçaların işlenebilmesi ile prinç lazer kesim ivedik hizmetleri sayesinde daha seri bir şekilde imalatlar yapılabilir.

 


MuterLazer whatsapp numarası