Abkant Büküm Ankara

Abkant büküm Ankara hizmet taleplerinde CNC makineleri ile saç metal olan hammadde bükülür. İstenilen forma getirilir. Bu şekilde saç metal şekillendirilmiş olur. Bu işlemin daha manuel tarzda olanına caka denilir. Saç metal iki kalıp arasına abkant büküm tezgahları arasına alınır. Yapılan baskı ile saç metal şekil alır. Bu tezgahların alt kısmında büyük kalıp dişi bulunur. Üstte ise erkek kalıp denilen kalıplar yer alır. Farklı genişliklerde ve tonajlarda modelleri bulunan abkant büküm makinaları üst kalıp, alt kalıp, CNC kontrol ünitesi ve hidrolik eksenleri gibi bölümlerden oluşmaktadır Üst kalıplarda hidrolik kuvvet ile baskı uygulanır. Buda saçın farklı açılarda bükülmesine etki edwer.

 

Abkant Büküm Özellikleri

Abkant büküm Ankara hizmetleri ile endüstriyel sanayide çok daha kısa sürede ve sorunsuz bükme işlemleri yapılır. Bu makinelerde yer alan dişi kalıp V şeklinde olmaktadır. Erkek kalıp üstte bulunur oda aynı şekildedir. Gelişen otomasyon sistemleri ile bilgisayarlar makinelere entegre edilerek kullanılıyor. Bu da işlemlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Bu alanda abkant büküm avantajları ile piyasada rekabet gücü ve üretim kalitesi herkes tarafından elde edilebilir hale gelmektedir. Büküm makinelerinin bilgisayar kontrollü olması bunun en önemli etkenleri arasında yer alır. Saç metale abkant büküm presler ile hidrolik basınç kuvveti uygulanıyor.

 

Abkant Büküm Nasıl Yapılır?

Abkant büküm Ankara kapsamında malzeme türü, uygulanacak basınç bilgileri ve malzeme kalınlığı CNC kontrol paneli üzerinden cihaza tanıtılır. Bu bilgiler cihaza işlendikten sonra ortaya bir animasyon çıkar. Bu animasyon işlem sonrasında malzemenin geleceği şekli gösterir. Hedeflenen şekil elde edildiğinde bükme işlemine geçilir. Bu şekilde abkant büküm işlemleri herhangi bir hata olmadan tamamlanmış olur. Hata ile karşılaşıldığında gösterilen animasyon üzerinden işlem yapılmadan düzeleme sağlanır. CNC kontrolünün sağlanması ile arka dayama hareket eder. Aşağı, yukarı, ileri ve geri hareketi sayesinde daha hassas bir üretim elde edilmiş olur. İstenilen şekil abkant büküm uygulamaları ile sağlanır. CNC bu makinelere sağladığı en önemli kolaylıklardan biri de bu özellik olmaktadır.

 


MuterLazer whatsapp numarası