Prinç Lazer Kesim

Pirinç lazer kesim araştırmalarında farklı ölçeklerdeki er işletmeye özel çözüm olabilecek kesim işlemleri bulunabilir. Pirinç sert olduğu kadar kolay işlenebilir bir malzemedir. Bakır muhtevası dövülebilirlik özelliğini gösterir. Beyaz pirinç hammadde yüzde 55’ten az bakır içeriyor ise kolay bir şekilde işlenemeyebilir. Bu tip hammadde toz haline getirilir. Sert lehim işlemi ile kullanılabilir. Farklı alanlarda kullanılabilen lazer kesim pirinç malzemeli ya da malzemesiz olarak yapılabilir. 0,05 mm pirinç ve bakırdan 20 mm kalınlığa kadar hammaddelerde kesim işlemleri yapılabilir. Elektrik sanayisinde takı sektörüne kadar pek çok alanda kullanılabilen pirinç malzeme lazer kesim işlemi ile kaliteli ürünler sunmaktadır.

Pirinç Sac Lazer Kesim

Pirinç lazer kesim hizmetlerinde sac levhalar kullanılabilir. Sıvı levha kalıplarına dökülen malzeme silindirler ile ezilir ve tavlanması ile hazırlanabilir. Bu şekilde hazırlanan ürünler çatı kaplamalarında ve elektrik sanayisinde, topraklama alanlarında kullanılabilir. Sunulan hizmetlerde hassas pirinç lazer kesim çalışmaları da yapılabiliyor. Pirinç ve bakır günümüzde pek çok kullanım alanında yer alır. En önemlisi ise elektrik alanıdır. Jeneratörler, motor, elektrik trafoları, güç jeneratörleri, kablolar, ev cihazları ve elektronik cihazlar kullanım alanlarına örnek olabilir. Merkezi ısıtma tüpleri, havalandırma sistemleri, mimari metal işleri de pirinç lazer kesim işlemleri için örnek çalışmalar arasında yer alır. Özellikle dekorasyon alanlarında pirinç malzeme çokça kullanılır.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Pirinç lazer kesim pek çok amaç için kullanılabiliyor. En çok plakaları kesmek için kullanılan bu kesim çalışmalarında paslanmaz çelik ve alüminyum plakalar üzerinden de hizmet talepleri yapılmaktadır. Mükemmel kesim kalitesi sağlayan bu kesim işlemleri çok küçük ısı etkisine sahiptir. Çok küçük plakaları ve karmaşık şekilleri de lazer kesim işlemleri ile kesilmesi mümkündür. Tek bir dalga boyunda ışık ya da çok yüksek yoğunlukta ışık ile çalışan lazer ışını plakaya odaklanmadan önce çeşitli ışın bükücülere maruz kalır. Bu şekilde farklı yönlere dönebilir. Eğimli aynalar ve özel bir mercek ile üretilen lazer kesim makinaları tutarlı ve mükemmel şekilde yuvarlak olarak odaklanma sağlar. Yapılan işlemin sonucunda kaliteli ürünler seri şekilde üretilebilir.

 


MuterLazer whatsapp numarası