Lazer Kesim Firmaları Ostim

Lazer kesim firmaları Ostim hizmet taleplerinde plastik, pleksi, ahşa ve çelik gibi pek çok materyal tercih edilebilir. Bu materyallerden elde edilen yeni ürünler oldukça kaliteli ve ekonomik özelliklerde imal edilmektedir. Yazı ve desen gibi çeşitli işlemlerde bu materyaller üzerinde çok başarılı bir şekilde kullanılabilir. Sınırsız tasarım çeşidinin rahatlıkla lazer kesim firmaları tarafından kullanılması, beklenen hizmetlerde kaliteli bir kesim elde edilmesini sağlar. Maliyetlerin düşük olmasından kaynaklık kurumlar ve kişiler tarafından çok fazla ilgi gören lazer kesim ürünler şıklığı ile de dekorasyon sektöründe önemli bir yer tutar.

Fason Lazer Kesim

Lazer kesim firmaları Ostim çalışmaları daha çok endüstriyel imalat alanlarında kullanılmaya başlasa da günümüzde küçük işletmeler tarafından da çokça tercih ediliyor. Lazer kesim çalışmaları ile yüksek güçte lazer makineleri yüksek güçlü bir lazer çıktısı optik aracılığı ile yönlendirerek çalışırlar. CNC ve lazer optiği üretilen materyali lazer ışını yönlendirerek kullanmaktadır. Tipik bir ticari lazer ile kesilecek malzemede G ya da CNC kodu takip edilir. Odaklanan ışın malzemeye yönlendiğinde bu malzemenin istenen ebatlarda şekillenmesi sağlanır. Düz sac malzemenin yanında boru ya da yapısal malzemelerin kesimi için de lazer kesim yöntemleri kullanılır. Krom, paslanmaz, gibi sac işleme aşamalarında da oldukça verimli sonuçlar elde edilebilir.

Lazer Kesim Sac İşleme

Lazer kesim firmaları Ostim hizmet taleplerinde materyal sac olduğunda şu şekilde bir sıra takip edilerek işlenir. Öncelikle işleme yapılacak sacın kalınlığı belirlenir. Kesimi yapılacak ürünün Cad programları ile vektörel çizimlerinin uygun olarak yapılması sağlanır. Bu alanda sac yerleşimi yapılması ile lazer kesim işlemleri devam eder. İşlenecek sac metal lazer kesim makinesine yerleştirilir. Saca uygun olarak gaz parametreleri ayarlanır. Lazer ayarlarının en ince detayına göre yapılması ile kesim işlemi başarılı bir şekilde sonuçlanır. Farklı malzemelerin kesim işlemlerinde dikkat edilecek kriterler bulunur. Bu şekilde hedeflenen lazer kesim avantajları elde edilebilir. Hata oranı minimize edilmiş bu çalışmalar ile lazer kesim hedeflenen başarıyı sağlayacaktır. Seri üretim için uygun maliyetler sunan bu işlemler özellikle büyük ölçekli işletmeler için oldukça önemlidir.

 


MuterLazer whatsapp numarası