Kalın Lazer Kesim

Kalın Lazer Kesim Nedir?

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation kavramının LASER olarak kısaltılması ile ismini almış olan LASER Türkçe; uyarılmış ışık yayımı ile ışının kuvvetlendirilmesi olarak açıklanmıştır. İsminden de anlaşılacağı gibi ışınların yoğunlaştırılması çeşitli işlemlerde kullanılmaktadır. Işınların kullanılması, zor olan işlerin temassız ve kolaylıkla yapılabilmesini sağlamıştır. Bu işlemlerden biri de Kalın Lazer Kesim işlemidir.

kalin-lazer-ostim

Lazer kullanımı endüstriyel birçok alan için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sanayi bu alanların başında gelmektedir. Sanayide çok çeşitli malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan malzemelerin çoğu metal olmakla birlikte her türde malzeme bu alanda yer almaktadır. Metal malzemelerin kullanılabilmesi için boyutlandırmaya, biçimlendirmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemelerin boyutlandırılmasında Kalın Lazer Kesim büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Boyutlandırılması zor olan malzemeler çoğunlukla metalledir. Karbon Çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, pirinç, bakır gibi metaller kesim işlemi için en çok kullanılan malzemelerdendir. Ayrıca ahşap, plastik gibi malzemeler de lazer ışınları yardımı ile boyutlandırılmaktadır.

Kalın Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?

Lazer yalnız kesme işlemleri için değil şekillendirme işlemleri için de kullanılmaktadır. Bu özelliği ile üretim tezgahlarında gelişimin artmasına sebep olmuştur. Kesme ve biçimlendirme işlemleri yapılırken işlemlere özel makineler kullanılmaktadır. Bu makinelerin ışınları veriş düzeyi, enerji seviyeleri ve işlem hızları kullanıldıkları alanları belirlemektedir.

kalin-lazer-ostim

Kalın Lazer Kesim işlemleri yoğun ışık ve ışın kuvvetlendirmeleri ile yapılır. Optikten faydalanılarak yüksek güç üreten makinelerin çıkışları yönlendirilerek kesim gerçekleştirilir. Bu yöntemin tercih edilmesinin çokça faydası vardır. Işın ve ışıkların gerçekleştirdiği işlemler odak ile ilgili olduğu için boyutlandırma ve şekillendirme istenilen alanda gerçekleşir. Böylece malzemenin geri kalan kısmında bir bozulma, deformasyon oluşmadan işlemler tamamlanır. Bu durumun kar payına katkısı büyüktür. Ayrıca istenilen şekillendirmeler için de boyutlandırmanın kusursuz şekilde yapılması oldukça elzemdir. Laser kullanımı sayesinde üretim hataları azalırken üretim optimizasyonu artış göstermektedir. Ayrıca üretim süresi duraklama yaşamamaktadır. Üretim günün her saati devam etmektedir.

Kesme işlemlerinin LASER ile yapılması birçok kalıp ve aparatın, araç ve gerecin kullanımını ortadan kaldırmıştır. İnsan hatasını neredeyse sıfıra indirmiştir. Makinelerin sistemleri ile tam olarak istenen kesim çalışmaları kusursuz ve sorunsuz şekilde yapılmaktadır. Aynı kalınlıkta birçok parça aynı andan pürüzsüz şekilde kesilmektedir.

Kalın Lazer Kesim Ankara

Boyutlandırmada işlem kalitesi, ışın dalga boyu, en yüksek lazer güç çıkışı, ışınların kalitesi, kesilen malzemenin kalınlığına ve boyutuna göre belirlenmektedir. Malzeme kalınlığına göre ve malzeme cinsine bağlı olarak parametreler değişiklik göstermektedir.

Lazer kesim ve boyutlandırma işlemleri yalnızca sanayi ve endüstri alanlarında kullanılmamaktadır. Küçük işletmeler, hobi işleri ile uğraşanların da lazer kesin ve şekillendirme makinelerine ilgisi görülmektedir. Kullanım amacına uygun lazer sisteminin belirlenmesi her alan için gelişim ve kolaylık sağlanacaktır.

Kalın Lazer Kesim, lazer kesim, lazer sistemleri, lazer boyutlandırma ve lazer şekillendirme işlemleri hakkında detaylı bilgi almak, sorularınızın yanıtlarına ulaşmak ve ihtiyaçlarınızın çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


MuterLazer whatsapp numarası