Ostim Abkant Büküm

Abkant büküm makinesi, saç hammaddeyi istenen şekilde bükmeye yarayan bir makinedir. CNC tezgahlarda istenen şekillere sokulabilen hammadde, pres yöntemi kullanılarak şekillendirilir. Ostim abkant büküm yapan firmalar Ankara ilinde bulunmaktadır.

CNC tezgahlarda abkant büküm yapan firmalar, müşterilerine insan eli ile yapılması mümkün olmayan bükülmüş ürünleri tedarik etmektedir. Ostim sanayi siteleri içerisinde üretilen akbant büküm ürünleri günümüzde daha çok hidrolik makineler ile üretilmektedir.

Bilgisayar programları ile birlikte şekil verilen metal saç veya levha daha sonra preslenerek istenen şekil elde edilmektedir. Çelik profil ürünleri gibi temel ve standart ürünler hazır olarak stoklarda bulunabilir fakat özel üretim parçaların üretimi için istenen ürünün niteliği ve miktarına göre teslim süresi değişmektedir. 
 

Ostim abkant büküm yaptırmak için hususi aracınız ile veya toplu taşıma ile Ankara Ostim bölgesine gidilmesi gerekmektedir. Ostim Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde bulunmaktadır. Ankara metrosu ile ulaşım sağlanan Ostim'e gitmek için Batıkent ve Demetevler duraklarının arasında bulunan Ostim durağında inilmesi gerekmektedir. Ostim konumu gereği merkezi bir konumda ve ana yolların kesişiminde bulunmaktadır. Özellikle çevre illere ve Türkiye geneline abkant büküm ürünleri ostim abkant firmaları tarafından tedarik edilmektedir. Ostim'de daha çok inşaat alanlarına yönelik uzmanlaşılmış üretim yapılmaktadır. Bu nedenle hidrolik makineler ile yüksek tonajlı ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Sunulan ürün çeşitliliği de daha çok inşaat alanına yöneliktir. 

 

Ostim abkant büküm hizmeti veren üreticiler genel olarak abkant büküm ile birlikte metal kesimi hizmeti de vererek metali işlemektedir. Günümüzde üreticilerin çoğu e-posta yolu ile ölçüleri alıp üretimlerini gerçekleştirmektedirler. Abkant büküm ürünleri özelinde teslimat yapılmamaktadır. Ürünlerin müşteri tarafından teslim alınması gerekmektedir. Ankara özelinde abkant büküm ürünlerini Ostim'de yaptırmak sanayi sitelerine uzak imalathanelerde yaptırmaktan daha ekonomik olmaktadır çünkü Ostim sanayi sitelerinde faaliyet gösteren otuzdan fazla hammadde tedarikçisi bulunmaktadır. Taşıma masrafları düşük ve ürün sirkülasyonu yüksek olduğu için birim fiyat Türkiye'nin çoğu yerine göre daha uygun olmaktadır.  Abkant büküm fiyatları hammadde ve işleme makinelerinin fiyatları ile doğrudan ilişkilidir. Bu fiyatlar döviz kuruna bağlı olduğu için fiyatlar günlük hatta saatlik olarak verilmektedir.


MuterLazer whatsapp numarası