Paslanmaz Lazer Kesim İvedik

Paslanmaz lazer kesim İvedik hizmet taleplerinde CNC makineler kullanılır. Bu makineler ile çeşitli metal işleme yöntemleri bulunuyor. Bunlar ile paslanmaz çelik, demir, metal malzemeler özel kalıplarla CNC lazer kesim makinalarında şekil alır. Lazer optiği kullanarak hatasız ve seri üretim yapan bu kesim tekniği paslanmaz çelik ve çok sert metallerde kalıp üretiminde dahi kullanımı bulunur. Genel anlamda bu kesim metodu bir üretim tekniği olarak tanımlanabilir. Bu işlemde kullanılan makineler bilgisayar aracılığı ile kontrol edilir. SalidCAM ve AutoCAD programları sıklıkla kullanılan CNC makinesi bu şekilde kod oluşturur. Her türlü alanda lazer kesim avantajları ile daha ekonomik bir şekilde seri üretime geçilebilir.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz lazer kesim İvedik alanında kesim yapılacağı zaman makineye yerleştirilen iş parçası kodlar yardımı ile kesimi sağlanır. Bu malzemeler ahşap, metal levha şeklinde olabilir. Kusursuz bir kalıp tekniği bulunan bu yöntemde de makinalar kontrol mekanizması sayesinde çalışır. Aynı kalıp üzerinden pek çok üretim tamamlanabilir. Bu şekilde seri üretimler sağlanarak üretim aşamasında lazer kesim kullanımları ile maliyet oldukça ekonomik olacaktır. Kullanım alanları oldukça yaygındır. Bu kesim teknikleri ile her sektörde parça üretimi yapılabilir. En çok kullanıldığı lazer kesim alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Otomotiv ve endüstri
  • Reklam, mimari ve çelik konstrüksiyon sektörleri
  • Hobi işçiliği


Lazer Kesim Fiyatları

Paslanmaz lazer kesim İvedik araştırmalarında yapılan işin süresi ve kalitesi ile fiyatlandırmalar yapılır. Bu kesim ile yapılan üretimlerde ekonomik fiyatlandırma yapısı öne çıkıyor. Yeni nesil teknolojik makinelerle ve doğru yöntemlerle yapıldığında oldukça uygun üretim maliyetleri oluşur. Ürün adedinin fazla olması da tekli üretimlere göre daha avantajlı olabilir. Bu alanda lazer kesim fiyatları malzeme seçimlerine göre de değişir. Deri, keçe, karton, pleksi glass, mdf, kaplamalı, mdf, ahşap, çelik, paslanmaz malzemelerden üretimler yapılır. Her üretim alanında lazer kesim fiyatı farklı olacaktır. Malzemeler üzerindeki karmaşık konturları doğrulukla kesin bu makinalar yüksek hassasiyetleri ile termal tabanlı temassız olarak işlemler yaparlar. İyi tanımlanan bir akanda malzemenin iyice ısıtılması, buharlaştırılması süreci sonunda tüm malzeme kesilebilir.


MuterLazer whatsapp numarası