Alimünyum Lazer Kesim Ostim

Alimünyum lazer kesim Ostim hizmet taleplerinde diğer kesim işlemlerinden farklı olarak alüminyum talaşı olmaz. Küçük bir ışın çapına dayanan lazer kesim freze uçları, kalıp kesme gibi alternatif aletlerle kıyasla malzeme tasarrufu sağlar. CNC yönlendiriciler, kare kenar plazma, lazerler alüminyum ile çok daha karmaşık kesimler yapılabilir. Yüksek hızlı lazer kesim ışınları metale emilerek denizcilik ve havacılık sınıfı alüminyum alaşımları dahil olarak çeşitli alaşımlar ortaya çıkarabilir. Alüminyum levhaları yüksek hızlı lazer sistemleri ile daha verimli bir şekilde kesilebilir. Bu da az malzeme israfı anlamına gelir. Optimum tabaka kullanımı bulunur. Alüminyum ile lazer işlendiğinde çapağı büyük ölçüde azaltır. Hava yardımı ile temiz kesime sağlanır.

Alüminyum Lazer Kesimin Avantajları

Alimünyum lazer kesim Ostim çalışmaları temassız kesim işlemleri ile oldukça avantajlıdır. Kolayca tasarlanan özel parçaların işlendiği alüminyum kesim işlemlerinde daha az malzeme israfı olur. Yüksek kaliteli markalama çalışmaları ile verimli iş sonuçları ortaya çıkmaktadır. Özel alet gerektirmeyen alüminyum lazer kesim işlemlerinde alüminyum talaşı yok şeklindedir. Bu da yapılan işlemin daha temiz olarak tamamlanmasını sağlar. Her alanda kullanılabilen bu kesim işlemleri oldukça verimli sonuçlar sağlıyor. Bu nedenle endüstriyel alanlarda çokça tercih edilir. Tüm lazer kesim yöntemleri farklı malzemelerde kullanılabilir. Sadece kullanılan malzemenin cinsine göre makinenin modeli değişecektir.

Alüminyum Lazer Kesim Kullanım Alanları

Alimünyum lazer kesim Ostim araştırmaları yaparken çeşitli kullanım alanlarına özgü taleplerde bulunulabilir. Tüm kullanım alanlarında bu kesim işlemleri ihtiyaçları en başarılı şekilde karşılamaktadır. Genel olarak alüminyum lazer kullanım alanları arasında şu başlıklar sayılabilir:

* Tanımlama plakaları

* Kemetal Laminatlar

* Mimari paneller

* Tabela

* Havacılık

* Fabrikasyon parçalar ve özel araba parçaları

* Eloksalı etiket aşındırma

Kullanım alanlarında alüminyum lazer yöntemleri sağladığı avantajlarla daha fazla kar sağlar. Pek çok sektörün üretim alanında kullanılan bu kesim yöntemleri kullanım amacına uygun olarak kullanılır. Her alan içinde kolaylık ve gelişim imkanı sağlayacaktır. Seçilen malzemenin kalınlığına göre parametreler değişir. İş verimliliği sağlayan üretim aşamasında pratiklik getiren bu kesim işlemleri günümüzde her sektörde kullanılabiliyor.

 


MuterLazer whatsapp numarası