Alimünyum Lazer Kesim ivedik

Alimünyum lazer kesim ivedik hizmet taleplerinde demir ve paslanmaz metallere göre daha zorlu çalışmalar içerir. Bunun nedeni alüminyumun sertlik derecesi olmaktadır. Az olan sertlik derecesi lazer ışınına göre kuvvetli tepkimesi olur. Başarılı sonuçlar alınabilmesi için malzeme seçimi çok önemlidir. Piyasa da alüminyum lazer kesim için 5754 kullanılsa da fiyat avantajı ve yerli üretim nedenleri ile 1050’de tercih edilmektedir. Kesim yapılırken mikron parçacıklar lensi diğer metallere göre daha hızlı bozulabiliyor. Bu da lazer kesim çalışmalarına ayrı bir maliyet olarak yansıyabilir. Alüminyum malzemenin tercih edildiği alanların başında dekorasyon, kalıp, inşaat, aydınlata, tabela, reklam gibi sektörleri bulunur.

Alüminyum Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Alimünyum lazer kesim ivedik çalışmaları yapılmadan önce öncelikle geometri ya da desen belirlenmelidir. Makinelerdeki kontrol kartı aracılığı ile kesme işlemi başlatılır. Temel olarak bu kesme işlemlerine yakmada denilebilir. Seçilen malzemeler yüksek basınç ve ısı altında erir. Bu da alüminyum lazer işlemleri ile istenilen tasarımın ortaya çıkmasını sağlar. Pek çok alanda bu makinelerin değerlendirilmesi söz konusudur. Mühendislerden tasarımcılara pek çok sektörde bu makineler ile işlemler yapılmaktadır. Küçük üreticiler için bile DIY projeleri için lazer kesim makineleri kullanılmaktadır. Kullanımları ile maliyet ve üretim hızı bakımından büyük farklılıklar bulunur.

Alüminyum Lazer Kesim Avantajları Nelerdir?

Alimünyum lazer kesim ivedik talepleri ile firmalar üretim alanlarında seri bir çalışma işlemi yakalayabilir. Kusursuz üretimler sağlanabilmesinin yanında üretim maliyetlerinin düşürülmesi ile de maliyet anlamında önemli avantajlar elde edilir. Yüzeylerde elde edilen pürüzsüzlük ise pek çok sektörün üretim özellikleri arasında yer alıyor. Kullanılan alüminyum lazer kesim makineleri ile insan gücüne duyulan ihtiyaç oldukça azalacaktır. Bu makineler işletmelere kısa vadede daha pratik ve ekonomik bir çalışma sistemi sağlıyor. Bu nedenle kullanım alanlarına pek çok getirisi bulunuyor. Alüminyum çok geniş kullanım alanına sahip bir malzemedir. Bu nedenle alüminyum lazer kesim avantajları işletmelerin çalışma alanına pozitif katkı sağlar. Üretim maliyetlerinin düşmesi satış fiyatlarına yansır. Daha pratik bir şekilde üretim yapılması daha kısa sürede daha çok ürün imal edilmesi anlamına gelir. Bu da maliyetler üzerinde etkili bir sonuç olacaktır.

 


MuterLazer whatsapp numarası