Saç Lazer Kesim İvedik

Sac lazer kesim İvedik çalışmaları her açıdan avantajlı ve verimli sonuçlar ortaya çıkarır. İki ana süreçten oluşan bu kesim sisteminde bir yandan kesim cephesine odaklanan lazer ışını gerekli enerjinin uygulanması ile ortaya çıkar. Diğer yandan lazere eş merkezli olarak hazırlanan kesme nozulu, proses ya da üfleme gazını sağlar. Bu şekilde lazer sac kesim işleminde bu faz işe işleme kafasına sıçrar. Bağlantı malzemelerinin durumu ise işlem gazının türüne göre verim sağlar. Etkin aralıkta ulaşılan sıcaklıkta verimli sonuçlar alınmasın da önemlidir. Önemli oranlarda maliyet avantajları sağlayan sac lazer kesim işlemleri ile farklı ölçeklerdeki her işletme uygun maliyetlerde üretim aşamaları elde edebilir.

Lazer Kesim Makineleri

Sac lazer kesim İvedik hizmetlerinde CNC makineler kullanılır. Bu makineler lazer ışın kaynağı, lazer ışın kılavuzu, işleme kafasından oluşur. Makinede işlemler kaynaktan yayılan lazer ışını ile başlar. Kafasında bulunan işleme kısmına yönlenir. CO içinde yön değiştirme aynası yer alır. İşlem kafasında yer alan odak noktası lazer kesim işlemi için gerekli gücü üretir. Bu güç gereksinimleri cm başına 109 ile 1006 watt arasında olabiliyor. Lazer süblimasyon kesiminde ısıtılan malzeme buharlaştırılır. Bu özellik eriyik durumda olmayan malzemelerde kullanılır. Yapılan CNC lazer kesim işlemi karton, deri, ahşap ve tekstil ürünlerinde ya da homojen plastiklerde ve elyaf takviyesi olan malzemelerde de kullanılır.

Lazer Kesim Özellikleri

Sac lazer kesim İvedik çalışmalarında maksimum işlenebilir levha kalınlığı ortalama 40 mm olmaktadır. Hatta alüminyum malzemelerde bu oran 20 mm’ye kadar düşer. Lazer kesimde yüksek bir güç yoğunluğu bulunur. Bu da demir malzemelerde kesme performansının daha düşük olmasına neden olur. Alüminyum ve bakır malzemelerde lazer kesim yöntemleri termal iletkenliği fazla olduğu için oksidasyonun destekleyici olması sağlanır. Yüksek malzeme kullanımı ile bu kesim sisteminde ekonomik anlamda önemli verim sağlanır. Aynı lazer ışını kaynağı ile tek işlemde kazma ve kesim sağlanabilir. Aynı anda tüm sac plaka lazer kesim ile işlenebilir. Yüksek esneklik, düşük minimum miktarlar ve malzemeye bağlı olarak yeniden işleme gerek kalmadan temiz ve dar kesme kenarları olması da verimli bir çalışma sistemi oluşturuyor.

 


MuterLazer whatsapp numarası