Abkant Büküm Ostim

Abkant büküm Ostim hizmetleri kapsamında bilgisayarlı nümerik kontrol sistemleri bulunur. Bu sistemler ile çalışan makine saç malzemeyi iki tabaka arasına alır ve bükerek belirlenen şekli verir. Bu işleme abkant büküm denilir. Bu işlemin yapıldığı tezgahlar CNC teknolojisi ile entegre olarak çalışmaktadır. Bu da bu tezgahların lazer kesim makinesi şeklinde iş görmesine olanak tanır. Makine üzerinden değerler ayarlanır ve istenilen şekiller doğrultusunda ürünler ortaya çıkar. Sıfır hata hedefi ile çalışan bu abkant büküm tezgahlar günümüzde sanayi ve endüstri alanında seri üretimin de önünü açmış, maliyet alanında büyük avantajlar ortaya çıkarmıştır.

Abkant Büküm Makineleri Avantajları

Abkant büküm Ostim çalışmaları ile insan gücünün yetmediği alanlarda kolaylıkla makinalar yardımım ile işlemler milimetrik hata payı olmadan yapılabilir. Bu da üretim alanında insan gücünün azaltılmasında etkili olmaktadır. Tüm bunların sonucu olarak işçilik maliyetleri düşer ve piyasada satışa sunulan parçalara daha uygun maliyetlerde olur. Sanayi sektöründe üretim kalitesini artıran abkant büküm tezgahları gelişen teknoloji ile entegre olarak kullanılabiliyor. Teknoloji ile sağlanan uyum sayesinde yüksek kalite, hızlı ve kolay üretim aşamaları ortaya çıkarıyor. Saç metale uygulanan hidrolik basıncın seviyesi CNC makineleri ile ayarlanır. Bu da abkant büküm işlemleri sonucunda hata payını sıfırlar. Kontrol paneli üzerinden yapılan ayarlamalar sonucunda büküm işlemleri gerçekleşmiş olur.

Abkant Büküm Makinası Nasıl Çalışır?

Abkant büküm Ostim işlemlerinde bu makinalar alt ve üst olmak üzere iki tabakadan oluşmaktadır. Üretim yapılacak ürün bu tablalar arasına konulur. Farklı tonajlarda olabilen ürünler kontrol panelinde ayarlanan değerlere göre şekil alır. Genel olarak abkant büküm makinaları alt kalıp, üst kalıp, nümerik kontrol ünitesi ve hidrolik eksenlerden oluşur. Büküm işlemi erkek kalıbın dişi kalıba baskı uygulaması ile sağlanır. Yüksek basınç ve sıcaklık altında ezilen saç plaka istenilen ebatlarda bir ürüne dönüşür. Bu şekilde işlem tamamlanır. İşlemler sırasında CNC makinesi operatörü dikkatli bir şekilde değerleri girmelidir. Bu şekilde abkant büküm kalıpları arasına uzatılan ürün sıfır hata ile üretilir. Oluşabilecek kazalarında  bu şekilde önüne geçilmiş olur.

 


MuterLazer whatsapp numarası