Paslanmaz Lazer Kesim

Paslanmaz çelik birçok açıdan harika bir malzeme olarak kabul edilmektedir. Diğer maddelere ve malzemelere göre daha dayanıklı ve güçlüdür. Korozyona dayanıklı olması ve bunun sonucunda da lekelenmelere ve paslanmalara da dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Paslanmaz çelik kesimi geçmişten günümüze zor bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi ise içerisinde demir alaşımının bulunması ve kalın çeliklerde testerenin de çaresiz kalmasıdır. Paslanmaz çeliğin işlenmesi de ortaya çıkacak ürünün daha verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Lazer kesim paslanmaz çeliğin işlenmesinden birçok işleme kadar kullanılabilmektedir. Bu sebeple paslanmaz çelik lazer kesim, paslanmaz çelik malzemelerin kesiminde son teknoloji ve oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

paslanmaz-lazer-kesim-ostim

Paslanmaz Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Paslanmaz çelik kesimde ve şekillendirme de kesme, delme ve plazma kesim gibi yöntemler de kullanılmaktadır. Ancak paslanmaz çelik lazer kesimin daha avantajlı olmasından ve kullanım rahatlığından dolayı lazer kesim kullanılmaktadır. Paslanmaz lazer kesimde, lazer ışını maddeyi eritirken azot erimiş metali çentikten dışarı atar. Azot çeliğin korozyon direncinin düşmesini ve oksidasyonu engeller. Paslanmaz çelik lazer kesimde kullanılan azot miktarı karbon çeliğin kesimi esnasında kullanılan oksijen miktarından yüksek olmalıdır. Erimiş metali etkin bir şekilde uzaklaştırabilmek için malzeme kalınlığı arttıkça azot basıncı da artmalıdır.

Paslanmaz Lazer Kesim Makinesi

Birçok çeşitte paslanmaz lazer kesim makinası bulunmaktadır. Bunlar; fiber lazer makinesi, YAG lazer makinesi, ultraviyole lazer makinesi, CO2 lazer makinesi ve yeşil lazer makinesidir. Kullanacağınız maddeye göre lazer kesim makineleri de değişiklik göstermektedir. Paslanmaz çelik kesim esnasında yoğunlukla kullanılan makineler fiber lazer makinelerdir. Fiber lazer makineleri birçok metal türünde kullanıldığı gibi paslanmaz çelik lazer kesim için de kullanılan makinedir. Paslanmaz lazer kesim makinesi seçimi yapacağınız işlemin kalitesini de etkileyeceğinden doğru makinenin bulunması ve kullanılması önemlidir.

Paslanmaz Lazer Kesim Kullanım Alanları

Paslanmaz çelik lazer kesim sonucunda üretilen parçalar ya da şekillenen çeliklerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bunlar;

 • Otomotiv sektörü,
 • Makine sanayi,
 • İnşaat sektörü,
 • Mimarlık,
 • Kutu harf,
 • Makine üretimi,
 • Aydınlatma,
 • Kalıp,
 • Dekorasyondur,

Paslanmaz Lazer Kesim Avantajları

Paslanmaz lazer kesim çeliğin işlenmesinde birçok avantaj sunar. Özellikle son teknoloji lazer kesim makineleri ile birlikte malzeme üretimi daha hassas bir şekilde yapılarak üretim hata payları azaltılmıştır. Neredeyse kusursuz bir şekilde çeliğin kesilerek kullanıma hazır hale getirilmesi Havacılık gibi güvenlik kritik alanlarda daha güvenilir ürünlerin imal edilmesini kolaylaştırmaktadır. Seri kesim kabiliyetleri ile daha hassas kesilmiş materyaller çok daha uygun maliyetlerle hazırlanabilmektedir. Paslanmaz lazer kesim avantajları bunlarla da sınırlı değildir;

 • Üretimde kesilen çelik plakalardan en az fire verilmesini sağlar,
 • aliyetleri önemli ölçüde azaltır,
 • Daha hassas ve daha kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasını sağlar,
 • Hızlı üretim kabiliyeti sunar,

Paslanmaz Lazer Kesim Ankara

Paslanmaz lazer kesim Ankara firmaları arasında yer alan Muter Lazer olarak Paslanmaz çeliğin en iyi yöntemle istenilen şekilde işlenmesini sağlıyoruz. Son teknoloji ürünü paslanmaz lazer kesim makinelerimiz ile daha uygun fiyatlı imalat için hizmet veriyoruz. Sizde paslanmaz çelik lazer kesim ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.


MuterLazer whatsapp numarası