Paslanmaz Lazer Kesim Ostim

Paslanmaz lazer kesim Ostim çelik saç malzemelerde özel ölçülerde lazer kesim işlemleri yapılıyor. Yuvarlak, dikdörtgen, kare gibi istenilen özelliklerde kesimler yapılabiliyor. Kesim işlemi temiz ölçüden yapılır. Temiz ölçü malzemenin işlemeden sonra yapılan ve ürüne pay verilmemiş halidir. Özel öcülerde kesilen saç malzemeler pek çok imalat alanında ve makine parçalarında kullanılır.

Özellikle paslanmaz çelik lazer kesim tercihleri her türlü alanda kullanılabiliyor. Yuvarlak olan malzeme kesime hazırlanırken tüm çapı kesilmesi gereklidir. Bu şekilde malzemeden daha az fire çıkar. Yuvarlak içi dolu flanç malzemeler ile pek çok paslanmaz ürünün kapağında kullanılabilir. İç aksamlarda da kullanılan bu parçalar dikdörtgen ve kare şekillerde yatlarda, tekne ve makine parçalarında da lazer kesim işlemleri olarak çok fazla tercih edilir.

Lazer Kesim Kullanım Alanları

Paslanmaz lazer kesim Ostim çalışmalarında kullanılan makinelerle ek bir maliyet gereksinimi olmadan pek çok işlem pratik bir şekilde yapılabilir. Hata oranı çok azdır. Tekrar tekrar işlem yapılmasına gerek kalmadan kullanım alanlarında öne çıkan lazer kesim işlemleri ile yapılabilecekler şu şekilde sıralanabilir:

  • Endüstriyel ürünlerde kalıp çıkarılır ve bu şekilde otomobil parçası gibi ürünlerde seri üretimler yapılabilir.
  • Kesim yapılan malzemeye markalama ve desen işlemi de uygulanabilir.
  • Estetik ve dekoratif görünümlü ürünler yapılabilir.
  • 3 boyutlu ve 2 boyutlu kesim teknikleri kullanılarak farklı alanlarda düşük maliyetlerde işler tamamlanabilir.

Metal, paslanmaz çelik, pleksi, karton, ahşap, plastik ve kağıt gibi malzemelerde lazer kesim makineleri kullanılabilir.

Lazer Kesim Avantajları

Paslanmaz lazer kesim Ostim işlemlerinde pek çok avantaj bulunur. Özellikle seri ve kusursuz üretim avantajları ile pek çok sektör için kaliteli bir iş verimi sağlar. Üretimde düşük maliyet ve insan gücüne duyulan ihtiyacın azalması ile de hata oranı lazer kesim kullanım alanları içerisinde azalır. Pürüzsüz yüzey kalitesine sahip olan malzemeler ekonomik bir şekilde işlenmektedir. Sürdürülebilir bir üretim teknolojisine sahip olan lazer kesim kullanımları üretim giderini en aza indirir. Otomasyon teknolojisi ile bir arada çalışan bu sistemlerde kullanılan makineler 24 saat süre ile çalışma kapasitesine sahiptir.

 


MuterLazer whatsapp numarası