Saç Lazer Kesim Ankara

Sac lazer kesim Ankara hizmet talepleri ile farklı alanlardaki ihtiyaçlara ekonomik ve kaliteli çözümler sunulur. Lazerler çoğunlukla endüstriyel alanlarda kullanılır. Lazer ışınlarının oluşturulmasında ise özel gazlar devreye girer. Bu gazların türü ve kalitesi yapılacak işlemin verimini de etkiler. Özellikle lazer kesim tezgahı kullanılacak alanın planlaması iyi bir şekilde yapılır. Üst düzeyde bir verim alınabilmesi için sac malzemenin kaliteli olmasın da önemlidir. Paslı görünüme sahip malzemeler yapılan işin kalitesini düşürür. Sac üzerine yerleştirilen parçalar arasında sacın kalınlığına bağlı olarak mesafeler yer alır. Yapılacak işlem dairesel lazerli kesim işlemi ise deliğin çapı 8 mm olarak ayarlanabilir. Doğrudan delme işlemi yapıldığında deliğin çapı sac malzemenin yarısı olacaktır.

Lazer Kesimde CAD Aşaması

Sac lazer kesim Ankara çalışmalarında CAD aşaması önemlidir. Bu aşamada üretilecek parçanın tasarlanması söz konusudur. Tasarım işlemi AutoCAD programı ile yapılır. Bu şekilde tasarımların yapılması önemli kolaylıkları da beraberinde getirir. Tasarım alanında kullanılan programa göre hazırlanan dosyalar farklı uzantılar alabilir. Ölçüm işlemleri sonrasında Ankara lazer kesim çalışmalarına başlanır. Sac üzerine yerleştirilen parçalar için hazırlanan plan uygulanır. Boyutlar daha önceden belirlenmiştir. Plana üzerine planlanan kalınlıkta parçaların takım olarak kesilmesi için bu sac lazer kesim yöntemi kullanılır. Elde edilmek istenen parçalar planlanan yerleştirme yöntemi ile birbirinin aynısı olacaktır.

Lazer Kesim Avantajları

Sac lazer kesim Ankara hizmetlerinde avantajlı çalışmalar sunulur. Hızlı ve zaman tasarrufu sağlayan lazer kesimde kalıp maliyeti bulunmaz. Her çeşitten yazı, çizim, obje, etiket için kullanılabilir. Özellikle imalat aşamasını hızlandıran lazer kesim metotları ekonomik açıdan işletmelere büyük avantaj sağlar. Fire oranı bu çalışmalarda minimum düzeydedir. Kesim kalitesi ve verimliliği bakımından oldukça başarılı sonuçlar sağlayan lazer kesim Ankara hizmet taleplerinde esas iş yazılımlar sayesinde yapılır. Bu da iş gücü bakımından da önemli bir maliyet düşüşü sağlar. Sorunsuz ve kusursuz kesimler yapılması ürün kalitesine de yansır. Eski sistemlere göre günlerce uğraşılması gereken işlerin çok kısa bir zaman diliminde tamamlanması sağlanır. Bu kesim yönteminin önemli bir avantajı da çok küçük- milimetrik- boyutlarda bile kusursuz üretimler yapılabilmesidir.


MuterLazer whatsapp numarası