Abkant Büküm İvedik

Abkant büküm İvedik işlemlerinde hidrolik basınç uygulanır. Bu basınç sayesinde saç metallere kuvvet uygulanır. Büküm işlemi gerçekleşmiş olur. CNC kontrol panelleri abkant büküm uygulamalarının temel prensiplerini oluşturur. Bu kontrol panelleri üzerinden malzemenin kalınlığı ve çeşidinin yanında basınç değeri de girilir. Bu şekilde bükme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yapılan işlemlerin pek çok avantajı bulunur. Aynı anda pek çok saç kesim büküm işleminin yapılmasında etkili olan abkant büküm tezgahları büküm hızının kontrol edilebilmesi sayesinde sıfır hata ile çalışmış olur. Makine kontrolünün yapılması ile ölçüler kolaylıkla belirlenir. Büküm ölçüsünün yapılması ile sırası da ayarlanabilir. Farklı ölçülerde saç kesim büküm işlemleri kısa zaman içerisinde çok sayıda üretilebilir. Bu da maliye açısından çok önemli bir avantajdır.

Abkant Büküm Makineleri

Abkant büküm İvedik hizmet taleplerinde kullanılan bu tezgahlar seri üretimin temelini oluşturur. Hidrolik eksenler, alt ve üst kalıp ve nümerik kontrol ünitesinden oluşan tezgahlardaki kalıplar V şeklindedir. Bu kalıplar malzemeleri büker ve istenilen forma getirir. Bu alanda kullanılan abkant büküm makineleri şu şekilde sıralanabilir:

* Profil büküm

* Boru büküm

* Lama büküm

* Konik saç büküm

* Silindir saç büküm

Bu şekilde farklı kalıplarda makineler bulunur. 40 ile 800 ton arasında güce sahip olan abkant büküm tezgah çeşitleri 1,5 mm ile 20 mm kalınlığa kadar ebatlarda bulunuyor. Hidrolik ve servo büküm makineleri gibi çeşitlerde bulunur.

Abkant Büküm Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Abkant büküm İvedik hizmet talepleri farklı sektörlerden gelebilir. Özellikle ağır sanayi ve endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılır. Bu alanda malzemenin miktarına göre fiyatlandırma yapılır. İşlem yapılacak olan saç plakanın boyutu da abkant büküm fiyatları üzerinde etkilidir. Fiyat üzerinde doğrudan etkili olan diğer kriterler arasında işlem yoğunluğu, plakanın şekli, boyutu da etkili olacaktır. Her işlemin el ile yapıldığı dönemlerde fiyat aralıkları oldukça yüksekti. Gelişen teknoloji ve entegre olarak kullanılan otomasyon sistemleri ile seri üretimler yapılmaya başlandı. Bunun en önemli etkisi ise abkant büküm işlemleri sayesinde olmaktadır. Sanayi sektörü için bu tezgahların kullanımı çok önemli bir yenilik olmuştur. Bu işlemler sayesinde maliyetler oldukça uygun aralıklara çekilmiştir.

 


MuterLazer whatsapp numarası